Scopri i concerti in italia e in europa Milano - Bologna - Torino - Roma - Paris - Ravenna - Napoli - Padova - Pescara - Berlin - Firenze - Macerata - Parma - Lurago d'Erba - Pesaro

Live Club

Tutte le informazioni, gli eventi e i concerti di aula artis a Poznan (Wielkopolskie)

Aula Artis
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
Poznan (Wielkopolskie)

Contatti

Social

Aula Artis•ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10•Poznan•Poland

Repertuar

 

 

7 KWIETNIA 2017

STAVROZ LIVE!

EKLEKTIV MOVEMENT

CENA: 50 ZŁ

KUP BILET

 

Zapraszamy na drugie wydarzenie Eklektiv Movement .

Tym razem gościć będziemy wschodzące gwiazdy belgijskiej muzyki elektronicznej, po raz pierwszy w Polsce – zespół Stavroz!

Początek o godz. 19.00 

Utworzony w 2011 roku przez dwóch DJ-ów i dźwiękowców, IJsbranda i Gerta, Stavroz bardzo szybko zamienił się w live actowy kwartet. Po dołączeniu Maxima i Pietera, artyści wydali swój pierwszy album w Deliceuse Records, który momentalnie wybił się na pierwszą pozycję w Hype Machine, zostając przy okazji „vinylem miesiąca” wg. niemieckiego „Faze Magazine”.

Muzycy łączą elektronikę z etnicznymi brzmieniami, dodając akustyczne instrumenty, w wyniku czego otrzymujemy bardzo organiczną muzykę od której nie sposób oderwać ucha.

Ich twórczość ukazała się w takich wytwórniach jak ‚Kindisch’, ‚Bedrock’ oraz w ich własnym ‚Moodfamily’.

 

Naszych gości supportować będzie lokalny zespół MIKROBI.T, któremu blisko stylistycznie do muzyki headlinera. Jesteś pewni, że kombinacja minimalu i nujazzu, którą zaserwują nam artyści, pobudzi Wasz apetyt przed daniem głównym wieczoru. Zapraszamy od samego początku!

 

 

9 KWIETNIA 2017 

NON-FICTION PO POLSCE

TEATR IMPROWIZOWANY KLANCYK 

CENA: 30 ZŁ

KUP BILET

 

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION – improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem poznańskiego spektaklu będzie Filip Springer. Jego felietony publikowane w Dużym Formacie – magazynie reporterów Gazety Wyborczej zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Filip Springer jest reporterem i fotografem, stypendystą Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, w tym nagradzanych „Miedzianka. Historia znikania”,„Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”, i najnowszej „11.41” (wspólnie z fotografem Maciejem Łuczakiem). Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.
Patronem cyklu NON-FICTION PO POLSCE jest Wydawnictwo Czarne.

O KLANCYKU
Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open’er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

 

 

18 MAJA

SOLEY

KONCERT

CENA: OD 59 ZŁ

KUP BILET

 

Sóley powraca z trzecim solowym albumem „Endless Summer” i jest to chyba najbardziej piosenkowa i optymistyczna płyta w karierze Islandki.

Nad „Endless Summer” Sóley przez ostatni rok pracowała wspólnie z przyjacielem Albertem Finnbogasonem. Po mrocznym i poetyckim krążku „Ask The Deep” , tym razem artystka proponuje subtelną zmianę tonu. „Endless Summer” jest jak islandzkie lato – w głowie nadal wspomnienie długiej zimy i mroźnych nocy, poranki są jednak jaśniejsze, życie nabiera kolorów i zapachów, a na duszy lżej i spokojniej. Niezwykle utalentowana Sóley jak zwykle tworzy melodie wyrafinowane i subtelne, prowadzone dźwiękami pianina i delikatnym dziewczęcym głosem.

Osiem kompozycji z „Endless Summer” uczy niespiesznej celebracji życia. To piosenki nadal zachwycające bajkowym klimatem i niemal dziecięcą naiwnością, równocześnie jednak dojrzalsze, pisane z bagażem kobiecego doświadczenia i niebanalnej wrażliwości. Po wspaniałej „Citizen of Glass” Dunki Agnes Obel, nowy krążek utalentowanej Islandki to kolejny album zachwycający głębią i mądrością kobiecej ekspresji.

Support Josin

Bilety w sprzedaży: http://www.eventim.pl/soley
https://www.biletomat.pl/koncerty/soley-4936/
http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/1544874-soley-1.html
lub lub EMPiKI / Mediamarkty / Saturny

 

 

26 LUTEGO 2017 

SPOWIEDŹ CHULIGANA. JESIENIN

TEATR POLONIA 

CENA: OD 1 ZŁ

KUP BILET

 

Monodram Andrzeja Grabowskiego, po raz pierwszy zaprezentowany prawie ćwierć wieku temu (w 1992 r.). Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza i inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim.

Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” jest wyraźnie widoczna w jego twórczości. Wiersze układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego. Spektakl pomyślany w dwóch planach: filmowym, z młodym Andrzejem Grabowskim recytującym wczesne poematy Jesienina oraz współczesnym, w którym  Andrzej Grabowski – po latach inny człowiek, inny aktor –  interpretuje i śpiewa poezję Jesienina, wracając także do własnych wspomnień.

Koprodukcja z Teatrem STU.
Spektakl objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania

Czas trwania: 75 minut, bez przerwy

Data premiery: 3 lutego 2017

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Muzyka: Janusz Grzywacz

Obsada: Andrzej Grabowski

 

 

25 MARCA

CZTERDZIEŚCI

POLSKI TEATR TAŃCA

CENA: OD 1 ZŁ

KUP BILET

 

Mówią, że życie jest jak książka. Ale życie nie jest książką. Życie jest zapisane na tysiącach luźnych kartek. Możesz opowiedzieć historię, owszem, możesz nawet stwierdzić, że ta historia jest prawdziwa, lecz – doprawdy – wszystko to jest jedynie kwestią wyboru, decyzji, które strony ułożyć i w jakim porządku. Nasza opowieść jest właśnie taka. (Jo Strømgren)

Spektakl Polskiego Teatru Tańca śledzi życiową podróż głównej bohaterki i jednocześnie rodzaj wiecznej wędrówki społeczeństw i krajów. Podczas tej podróży przez chaotyczną Europę protagonistce udaje się wypracować kompromis między własnymi ambicjami a okolicznościami, z którymi musi się zmierzyć.

Wiele warstw przedstawienia portretuje nie tylko indywidualne poszukiwania konkretnego człowieka, lecz staje się także synonimem pewnej podróży kraju i zespołu Teatru Tańca. Polska przeszła radykalne zmiany w ciągu ostatnich czterdziestu lat, jakie są jej perspektywy? Jako dzieło sztuki, przedstawienie to nie zagłębia się w fakty i sylwetki. Fikcyjny punkt widzenia, nawet z perspektywy obcego, może równie dobrze zapewnić dystans niezbędny do komunikacji na wspólnym poziomie. Przecież nawet prawda nigdy nie jest do końca prawdą, wszystko jest kwestią detali, na które chce się położyć nacisk, zignorować je lub wyolbrzymić.

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty: Jo Strømgren

Produkcja: Polski Teatr Tańca, Jo Strømgren Kompani

Reżyseria światła: Hans J. Skogen
Kostiumy: Bregje van Balen
Asystentka kostiumografa: Adriana Cygankiewicz
Muzyka: Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars Årdal
Opracowanie muzyki: Krzysztof „Wiki” Nowikow
Asystent choreografa: Urszula Bernat-Jałocha

 

 

 

Tutti gli eventi per aula artis

Nessun evento presente

Altri locali vicino Poznan (Wielkopolskie), Wielkopolskie